Jak przedłużyć działanie perfum?

Perfumy dodają nam pewności siebie, uroku, seksapilu i sprawiają, że czujemy się atrakcyjniejsi. Aby cieszyć się optymalnymi efektami, ogromne znaczenie ma jakość składników wykorzystanych przy produkcji, marka oraz to w jaki sposób ich używamy, gdzie je nakładamy i jak je przechowujemy.

Miejsce przechowywania

Bardzo ważną kwestią jest miejsce przechowywania perfum, które powinno być suche ze stabilną temperaturą, tak aby olejki zawarte w perfumach się nie ulatniały, a ciepło nie skracało przydatności zapachu do użycia. Dlatego łazienka jest ostatnim miejscem, w którym perfumy powinny być przechowywane, dlatego że parująca woda i zmienna temperatura mają niekorzystny na nie wpływ. Lepszym miejscem na twoje perfumy będzie toaletka w sypialni.

Data ważności

Tak jak inne produkty, perfumy także mają swoją datę przydatności, zazwyczaj są to 2-3 lata. Spójrz na flakon z perfumami i oceń, czy kolor jest taki sami jak na początku, czy zapach wciąż jest taki sam. Jeśli perfumy są ciemniejsze niż były, świadczy to o ich zestarzeniu się, które może powodować bóle głowy, wywoływać alergie oraz zostawiać plamy na ubraniach. Takich perfum nie powinno się używać.

Gdzie je nałożyć?

Podstawowa zasada mówi, że zapach paruje szybciej z przesuszonej skóry, dlatego przed nałożeniem perfum należy odpowiednio nawilżyć ciało lub chociaż miejsca, na których nałożone zostaną perfumy. Można do tego celu wykorzystać wazelinę, posmarować nią nadgarstki, szyję, skórę za uszami i innych ciepłych punktach na ciele, w których wyczuwalny jest puls. Inną metodą jest rozpylenie mgiełki perfum w powietrzu i wejście w nią, tak aby perfumy rozłożyły się równomiernie na skórze. Niektóre kobiety pryskają perfumami włosy, lecz lepiej wetrzeć małą ilość perfum w skórę głowy pokrytą włosami lub na skronie, tak aby zapach był wyczuwalny przy poruszaniu włosami.

Kiedy nakładać perfumy?

Najlepiej nałożyć zapach na nawilżone ciało tuż po kąpieli zanim nałożymy na siebie ubranie. Nie należy za to pryskać bezpośrednio perfum na ciuchy, bo mogą odbarwić materiał, a po za tym to nie materiał ma pachnieć, lecz nasza skóra. Pamiętajmy, że perfumy potrzebują do 30 minut, aby rozwinąć cała kompozycję zapachową.

Nadgarstki

Większość osób nakłada perfumy na nadgarstki, bo, owszem, jest to najlepsze miejsce, w którym skóra jest cienka, delikatna, a przy wykonywaniu czynności aromat roznosi się w każdym kierunku. Łatwo jednak popełnić błąd i pozbawić głębi zapachu poprzez pocieranie nadgarstków, a także sprawić że perfumy szybciej się ulotnią.

Czy zapach jest jeszcze wyczuwalny?

Po kilku godzinach węch przyzwyczaja się na tyle do zapachu perfum, że często nie jesteśmy w stanie go już wyczuć. Jest to jednak mylne przekonanie, dlatego nie powinno się nakładać nowej porcji perfum co kilka godzin. Jeśli po pracy wybierasz się na wieczorne wyjście, chcesz odświeżyć zapach, po prostu wejdź w mgiełkę rozpyloną przed sobą, zamiast bezpośrednio aplikować zapach na skórę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *